Daria Sumińska

Nazywam się Daria Sumińska i jestem Mamą Psycholog. Macierzyństwo to moja praca i pasja jednoczenie. Od 7 lat wspieram rodziców w trudnych dla nich sytuacjach związanych z rodzicielstwem. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, które każdego dnia inspirują mnie do poszerzania swojej wiedzy w kwestii wychowania dzieci:)

Ukończyłam dwa kierunki studiów, ale to macierzyństwo okazało się najbardziej wartościowym etapem rozwoju osobistego i zawodowego.

W mojej pracy zawodowej bardzo bliska jest mi tematyka rodzicielstwa bliskości, psychologii dziecka i psychologii rodziny.

Jestem absolwentką szkolenia „Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów” prowadzonego przez Agnieszkę Stein.

Jestem również członkiem zarządu Stowarzyszenia Instytut Rodzicielstwa.

Blog jest miejscem, w którym dzielę się moją pasją, wiedzą i doświadczeniami własnego macierzyństwa. Blog zrodził się z potrzeby wspierania rodziców w ich rodzicielstwie. Odkąd sama zostałam mamą, zaczęłam zadawać sobie pytanie jakim chcę być rodzicem i jak to zrobić?;) Zaczęłam się zastanawiać, jak zbudować z dzieckiem relację opartą na szacunku i zaufaniu. Jak wychować szczęśliwego człowieka, który z odwagą wkroczy w świat. Wychowanie dziecka nabrało dla mnie zupełnie innego znaczenia. Rodzicielstwo to czas, który stawia przed nami naprawdę sporo wyzwań. Z jednej strony jest to czas ogromnej radości, a z drugiej strony jest to okres dodatkowych napięć i stresu. Źródłem niepokoju rodziców jest często brak wiedzy, ale też zagubienie w lawinie „złotych rad”, które na nich spływają. Chciałabym, aby blog był źródłem wiedzy i inspiracji, dzięki czemu spojrzycie na swoje rodzicielstwo z zupełnie innej perspektywy. Mój cel to uświadamiać, że każdy może być dobrym rodzicem, czerpiącym z rodzicielstwa dużo radości i satysfakcji. W wychowaniu nie są najważniejsze metody, ale nasza postawa wobec dziecka. Mądrzy i świadomi rodzice to nie są ci, którzy nie popełniają błędów, ale wiedzą co z tymi błędami zrobić. Na blogu będę pisała o potrzebach dzieci, ale też rodziców, a przede wszystkim mam:) Będę pisała o wychowaniu dzieci i budowania dobrych relacji w rodzinie. I na pewno będę obalała mity na temat wychowania dzieci:)

A czym zajmuję się na co dzień?

  • Prowadzę konsultacje, warsztaty i szkolenia
  • Pracuję z przyszłymi rodzicami
  • Wspieram rodziców zagubionych w natłoku „wskazówek” na temat wychowania dzieci
  • Prowadzę autorskie zajęcia Szkoła Świadomego Rodzica dla przyszłych i obecnych rodziców
  • Współpracuję ze żłobkami i przedszkolami
  • Współpracuję ze Szkołami Rodzenia
  • Wspieram mamy, które czują się  nieidealne
  • Pracuję z mamami, które chciałyby zmienić swoją dotychczasową ścieżkę zawodową – więcej TUTAJ
  • Pracuję z rodzicami przeżywającymi trudności w relacji ze sobą

Prowadzę konsultacje (również skype), szkolenia, warsztaty dla rodziców i opiekunów.

„Pokładam nadzieję w wychowaniu, w którym rodzice stanowią dla dziecka autorytet, ale nie są autorytarni. W którym nie unikają swojej wiodącej roli w rodzinie, ale dbają o integralność dzieci”.

Jesper Juul

„Dzieci nie potrzebują doskonałych rodziców, ale autentycznych rodziców z krwi i kości, którzy może nie wiedzą wszystkiego, ale za to są stale gotowi, żeby się rozwijać”

Jesper Juul

Wszystkie treści zamieszczone na potrzebydziecka.pl mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej, położniczej, psychologicznej, prawniczej ani żadnej innej.